10 przykazań antykorozyjnych – dekalog

DEFINICJA NIERDZEWNEJ

Kobieta w wieku, o którym mówi się dojrzały, post-balzakowski, a potem to już tylko prehistoryczny (mniej eleganckich określeń nie będę tu przytaczać, wszystkie je znamy), i która według szerokich mas społeczeństwa, własnych dzieci, mężczyzn i pracodawców nadaje się już tylko na społeczno-zawodowo-erotyczny złom, a która tego rodzaju klasyfikacjom skutecznie się opiera i w nosie ma to, co na temat jej wieku i jej samej myślą inni.  To kobieta, która zna swoją wartość, a z dojrzałości uczyniła swoją osobistą Gwiazdkę Michelin, którą zresztą sama sobie przyznała.  Jest pełna energii i wiary we własne możliwości, ma swoje zainteresowania i pasje, a dbając o innych nie zaniedbuje siebie i własnych potrzeb.  To kobieta, która stara się jak najdłużej zatrzymać młodość ducha i ciała (bynajmniej nie za pomocą skalpela), jest ciekawa świata i ludzi i nie boi się pomalować ust czerwoną szminką!

DEKALOG NIERDZEWNEJ  

1.  Akceptuje swój wiek i jest z niego dumna; za nią wiele, przed nią jeszcze więcej!

2.  NIGDY, PRZENIGDY nie mówi, że jest za stara lub, że jest już za późno.  Na cokolwiek.

3.  Często się uśmiecha.  Uśmiech nie boli i nie jest karą za to, że jeszcze żyje.  Nie narzeka i nie gdera (zbyt często).  Stara się być pozytywna i otwarta.

4.  Dba o swoje zdrowie, dobrze się odżywia, a RUCH nie kojarzy jej się tylko  z kioskiem z gazetami.  „Cały dzień w biegu” też się nie liczy.

5.  Jest autentyczna w swoim zachowaniu, nie udaje kogoś innego, ma odwagę pokazywać swoją prawdziwą twarz.  I to bez photoshopa.

6.  Wie, że są na świecie ubrania w innym kolorze niż czarny, szary lub szarszy.

7.  Bierze sprawy w swoje ręce, jeśli pragnie zmian i osiągnięcia swoich celów.

8.  Rozwija swoje zainteresowania, pasje, hobby.  Interesuje ją coś więcej niż dramat Teresy z 568 odcinka znanego serialu.

9.   Nie barykaduje się w twierdzy własnych przekonań, przyzwyczajeń i nawyków.  Regularnie wietrzy, jeśli robi się duszno.

10.  Umie zachować równowagę w życiu codziennym, kiedy trzeba to pracuje, kiedy potrzebuje – odpoczywa, a kiedy ma ochotę – tańczy!

Share
Napisane przez Nierdzewna