ANTYKOROZYJNE WARSZTATY DLA KOBIET 50+

W okresie wiosennego przesilenia zapraszamy na tydzień do pięknego miejsca w górskiej okolicy, aby na przednówku odradzającej się przyrody, dać się ponieść potrzebie zrobienia czegoś dla siebie. Wiosenne porządki to hasło stare jak świat i co by tu dużo mówić, o wiele starsze od nas, bo my tylko 50 i „kilka” wiosen na karku. Młódki, że aż miło, w sercu ciągle maj, a przed nami jeszcze sporo lat. Najlepiej w zdrowiu i szczęściu, oczywiście, nieprawdaż? Tyle, że i o zdrowie i o szczęście trzeba zadbać. Samo się nie zrobi. Może więc dla odmiany, tej kolejnej wiosny, zamiast przewietrzać szafy i grabić w przydomowym ogródku, warto posprzątać we własnej głowie i w ciele? Pokopać, wygrzebać pozostałości z poprzednich sezonów, usunąć śmieci i przygotować grządki pod nowe zasiewy. Właśnie teraz, kiedy pora sprzyja nowemu myśleniu, warto sobie pozwolić na przerwę od codzienności i wykorzystać ją na kreatywne spojrzenie na własne potrzeby i tęsknoty. Zatrzymać się z dala od rzeczywistości, która być może blokuje Twoje dążenia, odetchnąć, odprężyć się, zasilić ciało, nakarmić zmysły. I odblokować się, otworzyć na nowe.


Może coś Cię uwiera w dotychczasowym życiu? Może to życie to bardziej egzystencja, a chciałabyś coś więcej, ale brak Ci śmiałości, odwagi, zdecydowania, determinacji, wiary? Może coś Ci się marzy, ale ciągle pozostaje tylko w sferze marzeń, bo nie wiesz jak się do tego zabrać, jak pokonać lęki, przeszkody, jak wyruszyć? Może sporo jest w Tobie przekonań, które zatrzaskują drzwi do zmiany… że nie dasz rady, że to już na nic, że to mrzonki… Może wydaje Ci się, że to fajne życie to nie dla Ciebie, bo nie jesteś wystarczająco młoda, piękna, atrakcyjna, utalentowana, przebojowa, bogata i tak dalej i tak dalej …

No cóż, nie obiecamy, że te wszystkie myśli i przekonania przez tydzień zmienią się jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki… to nie taka prosta sprawa. To się nie dzieje z dnia na dzień. To jest proces. Ale, jeśli nam zaufasz, postaramy się z całych sił, aby ten proces uruchomić i otworzyć Cię na nowe myślenie – bardziej pozytywne i przyjazne dla Ciebie samej. Postaramy się, abyś spojrzała na siebie i swoje życie w sposób bardziej pogodny i akceptujący. Podzielimy się swoim doświadczeniem, bo same przeszłyśmy tę drogę i wiemy, co to znaczy mozolnie wydrapywać sobie ścieżkę do lepszego, bardziej spełnionego życia…

Proponujemy Ci tydzień wiosennego przebudzenia ze snu zimowego, który być może trwał dłużej niż tylko te ostatnie parę miesięcy. Oferujemy tydzień antykorozyjnych warsztatów, które nakarmią głowę, ducha i ciało. I miejmy nadzieję coś zmienią.

Warsztaty składają się z 2 półtoragodzinnych modułów.

Pierwszy, przedpołudniowy, to spotkania z Elą Hübner, autorką koncepcji „Fajna baba nie rdzewieje”, która całą duszą, ciałem i wszystkimi działaniami wspiera kobiety 50+ w pozytywnym myśleniu na temat swojego wieku, miejsca w życiu i tego, co przed nami. Ela chce się podzielić swoją historią, pełną zwrotów akcji, kolorową, ale niełatwą, często dramatyczną i stawiającą wiele wyzwań. Opowie, jak doszła do miejsca, gdzie jest teraz, kiedy czuje, że jest wreszcie tam, gdzie potrzeba i co sprawia, że jej oczy błyszczą. Będziemy codziennie omawiać inny aspekt problemów, z którymi borykają się kobiety dojrzałe: akceptację dla wieku, starzenia się i wszystkiego tego psychicznego i emocjonalnego, co się z tym wiąże, a w szczególności dotyka kobiety i ich samoocenę, poczucie wartości; jak wyzwolić się z ograniczających przekonań i uwierzyć, w siebie i w to, że jeszcze można, a wręcz trzeba; jak się zmotywować i ruszyć z miejsca; jak pokonać wymówki i przestać się przejmować opinią otoczenia, jak zmienić postrzeganie siebie i własnej sytuacji i wreszcie jak pokonać lęk, hamujący nas przed dokonaniem zmian. W wielkim skrócie, jak przekodować głowę, aby uwierzyła, że to jeszcze możliwe!

Czcze słowa i bla bla bla? Puste hasełka i słyszałaś takich wiele? Być może. Ale ja dobrze wiem, co przeszłam, na co się zdobyłam i jakie przeciwności losu pokonałam, aby być tu, gdzie jestem. I chętnie się z tym podzielę. Opowiem, jak wprowadzałam w życie te „hasełka” i jak nauczyłam się żyć zgodnie z tym, co czytasz na wielu motywacyjnych memach. Moja droga to nie tylko bogata teoria, ale przede wszystkim PRAKTYKA. Czyli to, co najtrudniejsze, ale daje to, co najpiękniejsze: poczucie spełnienia i zadowolenia z życia. ZAPRASZAM.

Drugi moduł warsztatowy będzie prowadziła TERESA MAJEWSKA PSYCHODIETETYK. Kobieta 50+, która też wywróciła swoje życie do góry nogami, aby po 50-tce robić wreszcie to, co kocha. A kocha uczyć, jak zdrowo się odżywiać, jak dobierać składniki pokarmowe, aby właśnie Tobie i Twojej konstytucji służyły jak najlepiej. Z wykształcenia ekonomistka, od 15 lat pasjonatka i krzewicielka zasad zdrowego żywienia wg medycyny chińskiej, od 5 lat formalnie psychodietetyczka (tak! Spełnione marzenie!) z dyplomem SWPS z wyróżnieniem! Prowadzi szkolenia, warsztaty i konsultacje. Opracowała autorską metodę TRWAŁEGO wprowadzenia zmian w żywieniu dla zachowania optymalnego poziomu zdrowia i energii życiowej. Teresa to niezwykle ciepła kobieta, pełna empatii i dobrej, kobiecej energii, osoba, której od razu ufasz, bo widzisz, że ona wie, o czym mówi.

OTO, CO PISZE TERESA, NA TEMAT SWOJEGO PROGRAMU:
Warsztaty przybliżą i pomogą zintegrować sprawdzoną przez tysiąclecia, klasyczną wiedzę o odżywianiu, popartą najnowszymi badaniami nauki.
– nauczymy się rozpoznawać sygnały z ciała i rozumieć nasze indywidualne potrzeby żywieniowe,
– omówimy konstytucje organizmu i zrozumiemy dlaczego jedni chudną na diecie owocowej i sokach warzywnych, a inni nie. Jak to jest możliwe, że niektórzy tyją od samego myślenia o jedzeniu, a inni jedzą do syta i są szczupli. Dlaczego jedni lubią zimę, a inni jej nie cierpią, za to uwielbiają lato.
– będziemy zgłębiać właściwości lecznicze warzyw, zbóż, owoców i ziół.
– będziemy się doskonalić się w sztuce pielęgnowania własnego zdrowia 50+ na wiosnę, by pięknieć i lepiej się czuć,
– uzgodnimy co i dlaczego warto zmienić,
– nauczymy się jak wprowadzać zmiany by były trwałe,
– pogłębimy zrozumienie współgrania czynników środowiskowych z naszymi genami, witalnością, temperamentem, płcią, wiekiem, kondycją psychiczną, poziomem świadomości oraz z codziennymi decyzjami, w tym zwyczajami żywieniowymi, rodzajem i nasileniem podejmowanej aktywności fizycznej, charakterem pracy itp.

Nieodzownym elementem warsztatów będą smakowite, zdrowe łakocie, aromatyczna herbata, degustacja wielu omawianych w ramach zajęć produktów.

NO DOBRA, NACHWALIŁYŚMY SIĘ, CO NIEMIARA, PORA NA KONKRETY.

Nasza oferta to warsztaty tygodniowe od niedzieli 24 marca do niedzieli 31 marca. Istnieje możliwość rozszerzenia pobytu już od piątku 22 marca.

Cena za pobyt to 130 zł za dobę od osoby w pokoju 2-osobowym ze śniadaniem i kolacją i 200 zł za dobę w pokoju 1-osobowym ze śniadaniem i kolacją. Obiad we własnym zakresie.
Miejsce: www.siedliskosztuki.pl Piękne!

PROGRAM:
Zaczynamy od niedzieli 24 marca. Wieczorem ognisko integracyjne i wieczorek zapoznawczy.

Tydzień 25-29 marca:
rano rozruch, gimnastyka (dla chętnych)
śniadanie
10-11.30: Warsztat antykorozyjny z Elą „Fajna baba nie rdzewieje”
czas wolny
16.00-17.30 Warsztat zdrowego żywienia z Teresą Psychodietetykiem
18.00 – kolacja

To ramy podstawowe. Proponujemy również (dla chętnych) wieczorne chwile wyciszenia albo w ciągu dnia nordic walking z Elą.

30 marca (sobota): 10.00-12.00 – spotkanie podsumowujące
czas wolny
wieczorem impreza pożegnalna, tany tany, rozpuszczamy warkocze i czujemy w sobie to, co przeżyłyśmy podczas tego tygodnia … wzmocnione i otwarte na zmiany…

31 marca niedziela, śniadanie i… koniec… naprawdę?…

CENA ZA WARSZTATY i ekstrasy: 1230,- PLN od osoby

ZAPRASZAMY SERDECZNIE!

Wszelkie pytania i zapisy pod adresem:
ela@fajna-baba-nie-rdzewieje.pl albo poprzez wiadomość na stronie Baby na Facebooku

UWAGA: Pobyt nie ma charakteru leczniczego i nie jest nadzorowany przez lekarza.

Share
Napisane przez Nierdzewna